Som omtalt i blant annet Stavanger Aftenblad har Cityprisen Rogaland er finalistene klare. – Vi har fått fire verdige finalister med spennende prosjekter som kan inspirere både lokalt og nasjonalt, sier fagsjef i Norsk Eiendom, Vidar Fiskum, som sitter i juryen. Prisen deles ut under Citykonferansen Stavanger 11. november 2021.
Finalistene er klare: Det er Finansparken, Eilert Smith hotell, Byfjordparken og DSD Front som kjemper om den gjeveste eiendomsprisen i Rogaland – Cityprisen!
– De fire nominerte speiler et mangfold av prosjekter som på hvert sitt vis gir et bidrag til et bedre samfunn, sier Norsk Eiendoms jurymedlem Vidar Fiskum.
- Ny dato for Citykonferansen Stavanger er 28. oktober. Les mer her og meld deg på!
- Her kan du lese mer om juryens arbeid.

Juryen for Cityprisen Rogaland: Per Fretheim (leder), Vidar Aa. Fiskum og Christine Sagen Helgø.
Finalistene
Byfjordparken
De første trinnene i Byfjordparken er nå ferdigstilt, og et nytt byutviklingsområde nord for Stavanger sentrum begynner å ta form. Byfjordparken skal inneholde kontorer og boliger.
- Byggherre: GMC Eiendom ved Byfjordparken AS
- Arkitekt: Ramp
- Prosjektet er totalt 107.000 m². En barnehage, ca. 20 prosent av boligene og de to første næringsbyggene er ferdig bygget og tatt i bruk.
Finansparken
I november 2019 flyttet 650 SR-Bank-ansatte inn i Finansparken i Bjergsted. Les mer
- Byggherre: Sparebank 1 SR-Bank
- 22.000 m²
- Arkitekt: Helen & Hard og SAAHA
- Entreprenør: Veidekke i totalentreprise
DSD Front
Yuhong Hermansen som står 100 prosent bak nybygget DSD Front gjennom selskapet sitt Herfo Finans. Prosjektet består av et tilbygg til DSD-bygget, benyttet til næringsvirksomhet og tilrettelagt for utadrettet virksomhet på bakkeplan. Les mer
- Byggherre: Herfo Finans
- 3125 m²
- Arkitekt: Link
- Entreprenør: Veidekke i totalentreprise
Eilert Smith Hotel
Felleskjøpets gamle bygg i Nordbøgata 8 på Holmen ble omgjort til luksushotell i 2018. Les mer
- Byggherre: Signe Anne og Kristoffer Stensrud
- Arkitekt: Trodahl